Věda
nás vede
Opíráme se o dostupná, oficiální data, vědecké studie a odborná doporučení.
Samostatně
i celkově
Na jídla se koukáme jednotlivě, ale i v kontextu celého jídelníčku
Nepřetržité
zlepšování
Naše postupy a metodiku neustále zlepšujeme podle aktuálních možností provozu.
Éčka nemají nejlepší pověst, i když mnohá z nich jsou neškodné látky, jako třeba vitamin C (E300). V Komfi používáme pouze schválená a bezpečná éčka, ale zároveň jsme si stanovili přísnější vlastní pravidla, abychom byli maximálně opatrní.
Éčka v našich potravinách
Každé jídlo u nás obsahuje maximálně pět éček. Tuto hranici jsme nastavili tak, aby se během dne nehromadily různé kombinace, které by mohly být méně vhodné.
Limity typů
Pečlivě vybíráme éčka, která používáme. Většina pochází z bezpečnějších kategorií (1–4)1 a z kategorie 51 zařazujeme maximálně jedno na jídlo.
Nutri-Score je jednotný standard hodnocení výživové kvality potravin používaný v mnoha zemích2. V Komfi jej zohledňujeme jako nezávislý systém založený na objektivních a mezinárodně uznávaných kritériích.
A/B/C
Naprostá většina našich jídel je v rámci tohoto rozsahu Nutri-Score hodnocení.
D < 15%
Věříme, že i méně zdravé volby mají své místo, proto tvoří potraviny s Nutri-Score D max. 15 % našeho sortimentu.
E/F
Jídla s nutriscore E a F u nás nenajdete.
Kvalitní a správně vyvážená strava sestavená ve spolupráci s kvalifikovaným odborníkem na výživu je základem prevence podvýživy a sarkopenie ve stáří.
Odborná způsobilost má pro nás v Komfi klíčový význam. Naše odborná garantka absolvovala nejrelevantnější vzdělání v oblasti výživy a navíc má za sebou mnohaletou praxi. Dlouhodobě se zaměřuje na zlepšování péče související s výživou, a to nejen u nás, ale i jinde. Právě kombinace odborných znalostí, bohaté praxe a inovativního přístupu činí z Komfi unikátní službu ve své kategorii.
Od roku 2023 je absolventkou doktorského programu Preventivní medicína a epidemiologie na 1. LF UK, s projektem zaměřeným na prevenci geriatrické křehkosti a sarkopenie.
Absolvovala 1. lékařskou fakultu Univerzity Karlovy v oboru Nutriční terapeut (Bc. 2013), Nutriční specialista summa cum laude (Mgr. 2017).
Absolvovala Fakultu agrobiologie potravinových a přírodních zdrojů České zemědělské univerzity v Praze, obor Výživa a potraviny (Ing. 2015).
Vytvořila dva národní standardy nutriční péče v geriatrii a iniciovala spolupráci mezi odbornými nelékařskými a lékařskými společnostmi.
Zaměřuje se na výzkum v oblasti výživy v geriatrii, preventivní i paliativní dietetiky a nutriční biochemie, a to na evropské i celosvětové úrovni.
Pracuje jako nutriční terapeutka na Geriatrické klinice a Lůžkách včasné rehabilitace iktového centra Všeobecné fakultní nemocnice v Praze (VFN) a 1. LF UK a od 2017 zástupně také na Neurologické klinice VFN a 1. LF UK.
V roce 2015 na klinice založila Ambulanci nutriční péče a stále ji vede.
Je zapojena do péče o pacienty Ambulance hojení ran Geriatrické kliniky VFN a 1. LF UK.
Působila jako lektor v nelékařských studijních oborech a od roku 2018 je odbornou asistentkou vedoucí výuku v oblasti výživy v geriatrii a gerontologii.
Je zakládajícím členem a členkou výkonného výboru České asociace nutričních terapeutů, z. s., od roku 2018.